تبدیل متن به صدا

هر سیستمی که در آن اطلاعات در قالب متن های عددی و غیر عددی ذخیره شده باشند به کمک سیستم های تبدیل متن به صدا قادر به ارائه اطلاعات خود اعم از پردازش شده و پردازش نشده در قالب صوت خواهد بود.

مثال 1:فرض کنید که شما در سایتی عضو شده و دارای یک شناسه خاص باشید . این سایت شماره تماسی را به شما ارائه می نماید که به صورت تلفنی به کمک آن قادر خواهید بود از برخی اطلاعات مختص به خود در این سایت مطلع گردید.  به این ترتیب که شما پس از تماس با آن تلفن شناسه خود را از طریق کی برد تلفن وارد می نمایید سپس سیستم شما را شناسایی نموده و اطلاعات ذخیره شده در بانک اطلاعاتی خود را که در قالب متن بوده و در سایت ذخیره گردیده است را به راحتی مورد فراخوانی و پردازش قرار خواهد داد.
مثال 2: می توان به سیستم تلفن بانک اشاره نمود که شامل خدماتی از قبیل بیان میزان موجودی بانکی شما به صورت تلفنی خواهد بود. شما با یک تماس تلفنی ساده پس از ورود رمزی که بانک قبلا در اختیار شما قرار داده است به راحتی از میزان موجودی حساب خود مطلع خواهید گردید.

مثال 3: اوقات شرعی گویا به راحتی زمان های شرعی از قبیل ساعات طلوع و غروب خورشید و اذان صبح و ظهر و مغرب و عشا را به شما اعلام خواهد نمود.
مثال 4: اعلام آب و هوای مناطق مختلف به صورت گویا ضمن یک تماس تلفنی ساده.
مثال 5: این سیستم می تواند مورد استفاده نابینایان برای خواندن متن های صفحات وب مورد استفاده قرار گیرد.

بدیهیست که برای راه اندازی یک سیستم تلفن بانک خوب شما نیازمند به صداهای از پیش تعیین شده ای از قبیل موارد ذیل خواهید داشت:
اعداد از 1 تا صد
واحد های مختلف پولی
و علاوه بر آن صداهایی که جنبه داده ای ندارند مانند:
پیام خوش آمد گویی
پیغام های خطا مانند: شناسه شما معتبر نمی باشد.
پیغام های خداحافظی و قطع تماس مانند: از تماس شما متشکریم.

همچنین برای اوقات شرعی نیز به صداهای از قبیل موارد ذیل خواهید داشت:
اعداد 1 تا 59 برای بیان دقیقه و ساعت مورد نظر
کلماتی از قبیل: ساعت ، دقیقه ، ثانیه ، صبح ، ظهر ، بعد از ظهر ، شب ، اذان و ...
پیغام  های خوش آمد گویی و خداحافظی

کلی ترین حالت را می توان برای سیستم هایی که قابلیت تبدیل یک متن کامل اعم از متن های صفحات وب و یا متن های کتاب های الکترونیکی باشند ویا حتی متن هایی از قبیل پیامک ها و یا متن هایی که در قالب تصاویر درآمده اند  تصور نمود. به این ترتیب که تمامی کلمات و حروف مانند یک فرهنگ لغت صوتی در آن ذخیره شده اند و پس از مشاهده هر کلمه از طریق سیستم ،  صوت مورد نظر فرخوانی و شنید ه خواهد شد.

شما می توانید برای ضبط صداهای بانک اطلاعاتی خود و یا به منظور دریافت سایر خدمات بیان شده در این سایت اینجا کلیک کنید.